NUSAYBİN KAYMAKAMLIĞI
BASIN DUYURUSU
 
         İlimiz Nusaybin ilçesinde artan terör olayları nedeniyle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, bozulan huzur ve asayiş ortamının tekrar tesis edilebilmesi için 5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili hükümleri gereğince 14 Mart 2016 saat 00:00 itibariyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti.
         Güvenlik kuvvetlerimizce El Yapımı Patlayıcılar ile ilgili arama tarama faaliyetlerine devam edildiğindenFırat Mahallesi,  Dicle Mahallesi, Yenişehir Mahallesi, AbdülkadirpaşaMahallesi, Zeynel Abidin Mahallesi ile Kışla Mahallesi’nin tellerle çevrili alanı içerisinde kalan cadde ve sokaklarda sokağa çıkma yasağına ikinci bir duyuruya kadar devam edecektir. Vatandaşlarımız tarafından yasak olan mahallelere can güvenlikleri açısından girilmemesi ve bu konuda hassasiyet gösterilmesi önemle rica olunur.
Yenituran Mahallesi, Yeşilkent Mahallesi, Mor Yakup Mahallesi, 8 Mart Mahallesi, Gırnavas Mahallesi, Devrim Mahallesi, Selahaddin Eyyubi Mahallesi, Çatalözü Mahallesi, İpekyolu Mahallesi, , Barış Mahallesi’nde ve Fırat Mahallesi, Dicle Mahallesi, Yenişehir Mahallesi, Abdülkadirpaşa Mahallesi,Zeynel Abidin Mahallesi ile Kışla Mahallesi’nin tellerle çevrilmiş alanı dışında kalan cadde ve sokaklarında ise sokağa çıkma yasağı uygulanmasına 24 Mart 2017 Cuma gününden itibaren 30gün süre ile gece 24.00 – sabah 05.00 saatleri arasında devam edilecektir.
         Vatandaşlarımıza, can ve mal güvenliklerinin sağlanması amacıyla uygulanan sokağa çıkma yasağına gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür ederiz.
         Belirtilen mahallelerde sokağa çıkma yasağının kaldırılma kararı ayrıca kamuoyu ile paylaşılacaktır.
 
         Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
 
___________________________________________________________________________________________________________________________________________