Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Ergün Baysal Kentsel Dönüşüm Ofisini Ziyaret Etti.

Kentsel Dönüşüm Ofisini ziyaret eden Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Ergün Baysal yetkililerden bilgi aldı.  Terör olaylarından dolayı evleri zarar gören vatandaşlar yeni sıcak konutlarına kavuşuyor.

Kentsel Dönüşüm Ofisini ziyaret eden Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Ergün Baysal, Uzlaşma Komisyonu yetkililerden bilgi aldı. Uzlaşma Komisyonu Yetkilileri Nusaybin’de yapımı devam eden TOKİ konutları için vatandaşlarla kesin sözleşmeler imzalamaya başladıklarını aktararak; terörden zarar gören Abdulkadir Paşa, Fırat, Dicle ve Yenişehir Mahallelerinde yapımı devam eden konutlar için vatandaşlarla yapılan uzlaştırma sözleşmelerinin kesin sözleşmeye dönüştürüldüğünü bildirildi. Ayrıca kesin sözleşmenin imzalanması ve gerekli bilgilerin verilmesi için vatandaşları Kentsel Dönüşüm Ofisi’ne davet etiklerini, kira ödemelerinin ise sorunsuz ve eksiksiz bir şekilde ödemeye devam etiklerini ifade ettiler.

Sayın Baysal, vatandaşlarımıza yönelik bilgilendirme ve toplu konut hak sahipliği konularında da detaylı bilgi alarak Kentsel Dönüşüm Ofisinden ayrıldı.