İlçemizde ‘’Kutlu Doğum Haftası’’ Etkinliği Düzenlendi.
    İlçemiz Nusaybin’de Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla etkinlik düzenlendi. İlçemiz Nusaybin Kaymakamlığı İlçe Müftülüğü’nce Mitanni Kültür Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen etkinlik, saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı'nın okunması ve Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Programın açılış konuşmasını yapan İlçe Müftüsü İrfan AÇIK, bu yılki Kutlu Doğum Haftası etkinliklerde, ‘’Hz. Muhammed ve Güven Toplumu’’ temasını işlediklerini söyledi. İnsanlığın giderek bireysel benliklerine, çıkar ve hazza dayanan bir hayata yöneldiğine dikkat çeken İlçe Müftüsü İrfan AÇIK, insan hayatını güzel değerlerle inşa edebilmek için Hazreti Peygamber'in güzel ahlakına ve yol göstericiliğine ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Konuşmalardan sonra hafta boyunca yapılan Kur'an-ı Kerim, Şiir ve Kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrenci ve kursiyerlere çeşitli hediyeler verildi.
     Kutlu Doğum Haftası Etkinliğine, Mardin İl Müftüsü İsmail ÇİÇEK, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, sivil toplum kuruluşların temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Program Grup Dergah adlı müzik grubunun ilahi dinletisiyle sona erdi.
 
__________________________________________________________________________________________________________________________________________