İlçemizde Eşya Zararlarının İlk Bölümü Ödeniyor.
 
İlçemizde terör örgütü ile mücadele kapsamında düzenlenen operasyonlarda vatandaşlarımızın eşya zararlarının ilk bölümü ödeniyor. İlçe Kaymakamımız / Belediye Başkan Vekilimiz Sn. Ergün BAYSAL Başkanlığında, Sivil Toplum Kuruluşların Temsilcileri ve Muhtarlarla yapılan toplantıda, evleri hasar görmüş vatandaşlara ilk etapta 5 Bin TL ödenmeye başlandığı bildirildi. Kaymakamlık toplantı salonunda yapılan bilgilendirme toplantısına, Mardin Vali Yardımcısı Sn. Ali İkram TUNA, İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Sn. Ergün BAYSAL, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mesut AĞRAKÇE ile ilçe merkezindeki muhtarlar katıldı. Akabinde İlçe Kaymakamımız / Belediye Başkan Vekilimiz Sn. Ergün BAYSAL, belediye toplantı salonunda Nusaybin Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Ticaret Borsası, Şoförler ve Otomobilciler Odası, Ziraat Odası, Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkan ve yöneticileri ile bir araya gelerek yapılan çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Bilgilendirme toplantısı ile ilgili olarak  İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekili Sn. Ergün BAYSAL’ın yaptığı açıklamada: “İlçemiz Abdulkadirpaşa, Fırat, Dicle, Yenişehir, Zeynel Abidin ve Kışla Mahallelerinde ikamet etmekte iken terör eylemleri veya terörle mücadele kapsamında yürütülen faaliyetler esnasında evleri hasar gören vatandaşlarımızın eşya – zarar bedelleri Nusaybin Kaymakamlığımız tarafından Mor Yakup Mahallesinde bulunan Müze (Eski Cezaevi) binasında kurulan komisyon tarafından ödenmektedir. Belirtilen Mahallelerde zarar görmüş vatandaşlarımıza ilk etapta 5 Bin TL ödenmeye başlandı. Vatandaşlarımızın ödemeyi almaları için Nusaybin Kentsel Dönüşüm Bürosuna başvurmaları gerekir” dedi. İlk etapta yapılacak 5 Bin TL ödemeden sonra geri kalan ödemenin ise evlerin metrekaresinde yapılacak güncellemelerden sonra ödeneceği bildirildi.
         İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Sn. Ergün BAYSAL Başkanlığında yapılan toplantıdan sonra STK Başkan ve yöneticileri Kentsel Dönüşüm Ofisini ziyaret etti. Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mesut AĞRAKÇE, yapılan çalışmalar hakkında STK Yöneticilerine bilgi verdi. Sivil Toplum Kuruluşları Yöneticileri, vatandaşların yapılacak evler veya yardımlar konusunda Kentsel Dönüşüm Ofisinden başka kişi veya kişilere itibar edilmemesi gerektiği, her türlü bilgiyi bu ofisten alabileceklerini dile getirdi.
 
 
________________________________________________________________________________________________________________________________________