İlçemiz Halk Eğitim Merkezi'nde Halı ve Kilim Kursu’nun Açılışı Yapıldı.

 
 
        İlçemiz Nusaybin Kaymakamlığı Halk Eğitim Merkezi ile Nusaybin Belediyesi tarafından ortaklaşa faaliyete geçirilen Halı ve Kilim Dokuma kursunun açılışı yapıldı. İlçemiz Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan kursun açılışını, İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekili  Sn. Ergün BAYSAL, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kadın Politikalar Daire Başkan vekili Uzm. Dr. Mehtap BİNGÜL ve AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Latif ÖZEL tarafından yapıldı.
 
        Açılıştan sonra kursiyerlerle bir araya gelen Kaymakamımız Sn. Ergün BAYSAL, çalışmalar hakkında Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Şafak KAVAK'tan bilgi aldı. İlçemiz Nusaybin Kaymakamlığı Halk Eğitim Merkezi ile Nusaybin Belediyesi’nin ortaklığıyla açılan kursa, ilk etapta 30 kursiyer aldıklarını ifade eden KAVAK, kursiyerlerin hem eğitim alacağını hem de para kazanacağını ifade etti.
 
        Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekili Sn. Ergün BAYSAL da, bu tür çalışmalara hem Kaymakamlık olarak hem de Belediye olarak büyük destek verdiklerini dile getirerek kursiyerlere başarılar diledi.
 
 
_______________________________________________________________________________________________________________________