Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın telekonferans ile bağlandığı Nusaybin TOKİ konutları anahtar teslim töreni yapıldı.Törene Mardin Vali/Belediye Bşk. V. Mustafa YAMAN, Ak Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, Ak Parti Mardin Milletvekili Şeyhmus DİNÇER, Kaymakam/Belediye Bşk. V. Mehmet BALIKÇILAR, il protokolü, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katılım sağladı. Anahtar teslimini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN adına, Mardin Vali/Belediye Başkan V. Mustafa YAMAN gerçekleştirdi.

Telekonferans sırasında konuşan Mardin Valisi/Belediye Başkan V. Mustafa YAMAN ; "Teröre destek veren siyasetçiler, teröriste yardım ve yataklık eden belediye başkanları bölge halkını provoke eden terör örgütü Bölgemizdeki bazı şehirleri yaşanılmaz hale getirmiş ve halkımızın travma yaşamasına ve şehirlerimizin de yerle bir olmasına sebep olmuştur.  Yapılan operasyonlar ve Terörle Mücadele sonucunda bölgede artık huzur hakim olmuştur. Sayın Cumhurbaşkanım vermiş olduğunuz talimat ve desteklerle de bugün burada anahtarlarını hak sahiplerine teslim edeceğimiz konutlar süratle bitirildi. 5 bin 51 konut, 5 cami, 3 okul, 4 taziye evi ve 490 İş yeri Çevre Şehircilik Bakanlığımız ve TOKİ tarafından süratle yapılarak halkımızın kullanımına sunuldu. Bu vesileyle de başta zatıaliniz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
 

Mardin Valisi/Belediye Başkan V. Mustafa YAMAN’dan yeni evlerinin anahtarını oğulları Baran AKAN ile birlikte alan Abdulkerim AKAN ve Bahar AKAN çifti, mutlu olduklarını dile getirdi.

Nusaybin halkı olarak zorlu ve sıkıntılı bir süreçten geçtiklerini dile getiren Abdulkerim AKAN : “Bu zorluklardan sonra mimari olarak çok güzel bir yapıyla karşılaştık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Gerek sosyal alanlarıyla, okulu, çocuk parkı, cami ve taziye evleriyle gayet güzel bir şehir inşa edilmiş. Refah, geniş alanları olan bir şehir burası. Uzlaşma sürecinde kafamızda bir sürü soru işareti oluştu ama şuanda çok mutluyuz." diye konuştu.